0
ARAMA FİLTRELE

Günlük Oda Fiyatı


Side'de Tatil

Manavgat'ın dünyaca ünlü güzel ilçesi Side, bir yaz tatilinin çok ötesinde güzellikler sunar konuklarına. Çünkü Side tatilleri, günlük hayatla iç içe geçmiş tarihi kalıntıların büyüsü ve görkemini günümüze taşıyan, çok özel bir coğrafyanın havasını soluma olanağı sunar konuklarına. Özellikle Side Antik Kenti'ne kültür turları düzenleyen turistlerin hayran olduğu bu muhteşem cazibe merkezi, denizi ve güneşiyle de eşsizdir. Deniz manzaralı otellerin, pansiyonların yanısıra 5 yıldızlı resort otellerin de yer aldığı Side'de muhteşem bir tatil geçirmek için, hemen rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Side nerededir?

Antalya'nın 78 km doğusunda yer alan Side, Manavgat ilçesine 7 km uzaklıkta bir yarımadadır.

Side'ye nasıl gidilir?

İstanbul'a 775 km, Ankara'ya 527 km uzaklıkta olan Side'ye direkt otobüs seferleriyle kolayca ulaşılabilir. Havayolunu tercih edenler, 60 km uzaklıktaki Antalya Havalimanı'nı kullanabilirler.

Side'de tatil

Hem kültürel zenginlikler, hem doğal güzellikler, hem deniz, hem de aktivite ile dolu bir tatil düşünenler, Side'ye gittiklerinde asla pişman olmazlar. Side'ye sadece 5 km uzaklıktaki Manavgat Şelalesi'ni görmek, muhteşem bir doğanın içinde lezzetli balıkların tadına bakmak isteyenler, özellikle Titreyengöl civarındaki Side otellerini tercih ederler.

Daha Side'nin girişinde konuklarını karşılayan Side'nin antik mezarları, antik tiyatrosu, Apollo Tapınağı, Roma Hamamı ve birçok kalıntı ile tarih tutkunlarının başını döndürecek zenginlikleri görmek, gerçekten de unutulmaz bir deneyimdir.

 

Yaz tatilinden beklentisi sadece deniz ve kum olanlar ise Side'nin çakıl olmayan kumsallarına ve muhteşem bir yüzme deneyimi yaşatan denizine hayran kalırlar.

 

Side tatillerinde adrenalin tutkunlarını ise Manavgat ve Köprüçay'daki rafting etkinlikleri, golf olanakları, ormanlardaki doğa yürüyüşleri, jeep safari gibi birçok etkinlik karşılar.

 

Su sporlarını sevenler ise dalış turlarıyla, jet-ski, deniz bisikleti, su kayağı, rüzgar sörfü gibi olanaklarla tatillerini renklendirebilirler.

 

 

Side'de yapmadan dönmeyin

 

Manavgat Şelalesi'ni görmeden, Apollo Tapınağı'nın altındaki kayalıklardan ay ışığını izlemeden, Side'nin dünyaca ünlü antik kalıntılarından en az bir tanesini ziyaret etmeden, tekne turuna çıkıp civar güzellikleri keşfetmeden, alabalık yemeden dönmemenizi öneriyoruz.

 

Anlatmakla bitmeyen ama yaşamakla doya doya hissedilen Side'de, size muhteşem anılar biriktireceğiniz bir tatil diliyoruz.

© Metro Travel 2016. Bütün haklar saklıdır.

Lütfen aşağıdaki alanları geçerli veriler ile doldurun.