0
ARAMA FİLTRELE

Günlük Oda Fiyatı


Alanya Otelleri

Alanya`da Tatil

Temiz havası, kumla kaplı upuzun plajları, binlerce yılın izini taşıyan tarihi kalıntıları ve eşsiz deniziyle, dünyanın pek çok yerinden turistin ilgi odağı olan Alanya, Türk Rivierasının incisi olarak biliniyor. Kalitesini ıspatlamış turistik tesisleriyle turizmin parlayan yıldızı olmayı ise ısrarla sürdürüyor. Kilometrelerce uzunluktaki sahil şeridinde yer alan her bütçeye uygun Alanya otellerinden yapacağınız tercih, size doyumsuz bir yaz tatili vadediyor.

Alanya lokasyonu

Antalya`ya 132 km. uzaklıkta olan yarımada şeklindeki Alanya, kuzeyinde Toros Dağları`nın heybetiyle çevreleniyor. Doğusunun Gazipaşa, batısının Manavgat, güneyinin ise Akdeniz olduğu ilçe, “güneşin gülümsediği yer” sloganıyla anılmayı hak eden güzellikleri sergiliyor.

 

Alanya`ya ulaşım

Alanya`ya 45 km mesafede yer alan Gazipaşa havalimanından ya da Antalya havalimanından uçak ile ulaşım imkanı bulunuyor.

Kendi aracı veya otobüs ile ulaşmayı tercih edenler, İstanbul`dan 836 km, İzmir`den 597 km, Ankara`dan 552km, Antalya`dan ise 132 km.`lik bir yolu katederek ilçeye ulaşabiliyorlar.

Özel yatı veya teknesiyle gelmek isteyenler içinse, Alanya`nın 6-7 km batısında yer alan yat limanı hizmet veriyor. Ayrıca Alanya Limanı`ndan Kıbrıs`a düzenlenen günübirlik seferler de oldukça ilgi görüyor.

 

Alanya`da tatil

Sadece deniz ve kum değil, doğal güzelliklerin keşfini de kapsayan bir tatil geçirmek isteyenler, Alanya tercihi ile yanılmamış oluyorlar. Özellikle tarihi kalıntılara meraklı olanları Alanya`da bu anlamda müthiş bir zenginlik ve olağanüstü bir insanlık mirası bekliyor. 1200`lü yıllardan kalan ve şu anda bir açık hava müzesi görevi gören Alanya Kalesi, limanda yer alan Kızıl Kule, M.Ö 3. Yüzyıl`dan kalan Syedra Harabeleri; hamamları, kiliseleri, amfi tiyatroları ile büyüleyici antik kentler, camiler ve kervansaraylar haricinde ilçede bulunan 4 adet müze de görenleri büyülüyor.

 

Damlataş, Dim, Kızlar Mağarası, Fosforlu Mağara ise Alanya`da görülmesi gereken güzellikler arasında mutlaka öneriliyor.

 

Kleopatra Plajı, Damlataş, Ulaş plajı gibi ince kumlu şahane plajlarda denizin ve güneşin keyfini çıkarmak ve çeşitli su sporlarıyla enerji tazelemek isteyenleri Alanya`daki yüzlerce otel ağırlamaya hazır bekliyor.

 

Alanya`da yapmadan dönmeyin!

Alanya`da geçireceğiniz tatilde Alanya Kalesi`ne gitmeden, Damlataş Mağarası`nı görmeden, yörenin muhteşem reçellerinin, özellikle de bergamut reçelinin tadına bakmadan, en az bir tane müze gezmeden dönmeminizi tavsiye ediyoruz.

Alanya otellerinde size keyifli bir tatil dileriz.

 

© Metro Travel 2016. Bütün haklar saklıdır.

Lütfen aşağıdaki alanları geçerli veriler ile doldurun.