0
ARAMA FİLTRELE

Günlük Oda Fiyatı


Bodrum Otelleri

Bodrum'da tatil

Türkbükü, Gümüşlük, Akyarlar, Bitez, Yalıkavak, Turgutreis, Gümbet gibi herbiri kendi çapında markalaşan beldeleriyle Bodrum, tatilcilerin en gözde rotası olmaya yıllardır devam ediyor. Bodrum merkeze çok yakın olan bu turistik beldeler; gerek doğal plajları, gerek tarihi eserleri, gerek taze balıkları ve Ege mutfağının eşsiz lezzetleri, gerek turkuaz denizi ve elbette renkli gece hayatıyla turistlerin ilgi odağı olmayı koruyor. Ultra her şey dahil otellerden ekonomik pansiyonlara kadar çok geniş bir yelpazede alternatifler bulunduran Bodrum, konuklarını mutlu eden özel bir coğrafya olmanın haklı gururunu taşıyor. Siz de Bodrum otellerinden yapacağınız seçimle, unutamayacağınız bir tatil yaşayabilirsiniz.

 

Bodrum lokasyonu

Güney Ege'nin turizm cenneti Muğla iline bağlı Bodrum, coğrafik konumuyla da göz dolduruyor.  Çünkü bu ünlü ilçeyi kuzeyden, batı ve güneyden Ege denizi çevreliyor. Yarımada şeklindeki coğrafyasında, kendisine doğudan komşuluk eden tek kara olan Milas ise, keyifli bir tatil beldesi olarak bu komşuluğun fazlasıyla hakkını veriyor.

 

Bodrum'a ulaşım

Bodrum, İstanbul'a yaklaşık 840 km, Ankara'ya 700 km, İzmir'e ise 240 km uzaklıkta yer alıyor. Bodrum'a karadan, havadan veya denizden ulaşım olanakları mevcut.

 

Hava ulaşımını tercih edenler, Bodrum merkeze 32 km. uzaklıktaki Milas havaalanını kullanıyor. Denizden yatıyla gelmek isteyenler, Bodrum'daki üç büyük marinadan birini tercih edebiliyor, ayrıca ilçede kruvaziyerler için yanaşma iskelesi de  bulunuyor. Kara yolu içinse birçok kentten düzenlenen otobüs seferleri rahatlıkla kullanılabiliyor. İstanbul ve Ankara'dan yaklaşık 12 saatte, İzmir'den ise 4 saatte otobüs yolculuğu gerçekleşebiliyor. Özellikle tatil sezonunda yapılan kampanyalardan yararlanarak, otobüs ya da uçak transferli tatil paketi alanlar ise, ulaşım konusunu çok daha pratik bir şekilde halledebiliyor.

 

Bodrum tatilinde neler yapılır?

Bodrum, tatile gidenlerin birçok beklentisine yanıt verebilen bir turizm cenneti olduğu için, bu kadar çok tercih ediliyor. Tatil beklentisi deniz ve güneş olanlar, Bodrum'un turkuaz renkli eşsiz denizinin keyfini gerek plajlarda, gerekse günlük tekne turları ya da mavi yolculuklarda doya doya çıkarabiliyorlar. Tatiline heyecanlı sporları eklemek isteyenleri ise, Bodrum'daki dalış olanakları, trekking rotaları ve rüzgar sörfü gibi aktiviteler bekliyor.

Hareketli gece hayatının yanısıra Bodrum Kalesi, Zeki Müren Müzesi, Halikarnas Mozolesi, Antik Tiyatro, Myndos Kapısı, Osmanlı Tersanesi gibi özel tarihi eserler de, Bodrum'a gidenlerin görmekten heyecan duyacağı yerler arasında yer alıyor.

 

Bodrum'da bunları  yapmadan dönmeyin!

Hemen hemen her gün Bodrum'un değişik bir semtinde kurulan yöresel pazarları görmeden, Sualtı Arkeoloji Müzesi'ni gezmeden, tekne turlarına katılmadan, Gümüşlük'te balık yemeden, Bodrum Kalesi'ndeki konserlerden birine katılmadan Bodrum'dan dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

Bodrum otellerinden yapacağınız tercihle, unutulmaz bir tatil geçirmenizi dileriz.

© Metro Travel 2016. Bütün haklar saklıdır.

Lütfen aşağıdaki alanları geçerli veriler ile doldurun.