0
ARAMA FİLTRELE

Günlük Oda Fiyatı


Çeşme Otelleri

Çeşme'de tatil

Özellikle son yıllarda daha çok ilgi görmeye başlayan Çeşme, tatilini Ege'de geçirmek isteyenlerin rotasını çevirdiği gözde destinasyonlar arasında yer alıyor. Pansiyon ve apart otellerden, her şey dahil 5 yıldızlı resort otellere kadar sunduğu geniş yelpazedeki tatil olanakları, Çeşme'nin cazibesini daha da arttırıyor. Son yıllarda  Alaçatı'daki butik otelleriyle sık sık gündeme gelen  Çeşme, her türlü beklentiye yanıt veren seçenekleriyle tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Çeşme otellerinden yapacağınız rezervasyon ile siz de bu güzel beldenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çeşme nerededir?

Güzel ilimiz İzmir'in batısında yer alan Çeşme, bir yarımada şeklinde olmasının avantajını tatilcilere sunuyor. Doğusu yine son dönemlerde sıkça adı geçen Urla, kuzeyi yazlıkçıların daha çok tercih ettiği Karaburun, batısı ve güneyi ise muhteşem Ege Denizi ile çevrili olan Çeşme, yüzölçümü 260 km'lik bir alana yayılmış küçük ve şirin bir tatil yöresi olmasıyla tanınıyor.

Çeşme'ye nasıl gidilir?

Çeşme'ye gitmek için havayolunu tercih edenler, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Havaş servislerini kullanabiliyorlar. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık otobüs yolculuğu ile havalimanından Çeşme otogarına ulaşılabiliyor. Karayolunu tercih edenler, direkt Çeşme'ye giden otobüsleri kullanabilecekleri gibi, İzmir Üçkuyular'dan kalkan Çeşme otobüslerinden de yararlanabiliyorlar. Direkt Alaçatı'ya gitmek isteyenler için, Haliç'den kalkan deniz uçağı seferleri ise özelikle kısa haftasonu tatillerini cazp kılıyor.

Çeşme'de tatil olanakları

Yaz tatilini doya doya deniz ve kumla geçirmek isteyenler, Altınkum, Aya Yorgi Plajı, Paşalimanı gibi Çeşme'nin ünlü plajlarını tercih ediyorlar. Çeşme merkeze 10 km mesafedeki ünlü Ilıca ise, plajı yanısıra denizin içinde kaynayan şifalı sularıyla da ön plana çıkıyor.

Mitolojik öykülere göre rüzgar tanrısının mekanı olan Alaçatı, rüzgar sörfü yapmak isteyenleri kucaklarken, arnavut kaldırımlı sokaklarındaki taş evleriyle de konuklarını büyülüyor. Çeşme'ye sadece 7 kilometre mesafede yer alan Alaçatı, ünlü beach club'ları ve butik otelleriyle kendine özgü markalaşmış tatil konseptini sunuyor.

Çeşme otellerinden yapacağınız rezervasyon ile nezih gece hayatının yanısıra müthiş Ege lezzetlerini tatma şansı da sizleri bekliyor.

 

Çeşme'de yapmadan dönmeyin!

Çeşme'nin meşhur kumrusunu yemeden, sakızlı kahve içmeden, sevdiklerinize hediyelik sakız reçeli almadan, Alaçatı'nın rüzgar sörfünü denemeden, Çeşme'nin muhteşem marinasını gezmeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Dikkat! Çeşme otellerinde geçireceğiniz tatil sonrası kalbiniz Ege'de kalabilir...

© Metro Travel 2016. Bütün haklar saklıdır.

Lütfen aşağıdaki alanları geçerli veriler ile doldurun.