0
ARAMA FİLTRELE

Günlük Oda Fiyatı


Didim Otelleri

Didim'de Tatil

Popüler tatil merkezleri içinde en ekonomik seçeneklerin bulunduğu Didim, boylu boyunca uzanan kumsalının her noktasından denize girilebilen muhteşem bir sahil kasabası olmasıyla tanınır. Kuşkuşuz Didim tatillerini eşsiz kılan en önemli özellik, dünyaca ünlü Altınkum Plajı'nın bu coğrafyada yer alıyor olmasıdır. Adı üzerinde altın gibi sapsarı uzanan bu plaj, karadan denize esen rüzgarlar sayesinde kendi kendini temizleyebilme özelliği ile doğanın bir  mucizesidir. Yerli turizmin gözdeleri arası bulunan, yabancılardan ise özellikle İngilizlerin tercih ettiği Didim otellerinde yapacağınız rezervasyon ile, deniz ve kumun en mükemmel kombinasyonuna tanık olarak şahane bir tatil yapabilirsiniz.

 

Didim lokasyonu

 

Ege Bölgesi'ndeki Aydın ilimizin ilçesi olan Didim, Kuşadası'na 73 km. Bodrum'a 110 km. mesafede yer alan eşsiz bir konumda bulunur. Doğusunda Muğla ve Güllük Körfezi, batı ve güneyinde Ege Denizi'nin maviliği, kuzeyinde Bafa Gölü olan yarımada şeklindeki Didim, popüler tatil merkezlerine olan yakınlığı sayesinde özellikle gezmekten hoşlananlar için oldukça avantajlı bir lokasyonda yer alır.

 

Didim'e nasıl gidilir?

 

İzmir'e 150 km, Ankara'ya 715 km, İstanbul'a ise 720 km uzaklıkta bulunan Didim'e uçak ile gitmek isteyenler,  Bodrum Havaalanı'ndan sonra 75 km'lik bir mesafeyi daha katetmek zorundadır. Türkiye'nin birçok merkezinden direkt otobüs seferleri ile Didim'e gitmek ise oldukça kolaydır. Otobüs ile izmir'den yaklaşık iki saatte, Aydın'dan ise bir saatte Didim'e ulaşmak, bir diğer alternatiftir.

 

Didim tatil olanakları

 

Didim tatillerine çıkanlar, deniz ve kumdan doya doya yararlanma şansını yakalamış olurlar. Çünkü Altınkum haricinde, Akbük Plajı, Manastır Koyu ve Plajı, Sahte Cennet Koyu ve Plajı gibi denize girecek oldukça güzel yerleri vardır. Tatiline Didim otellerinde devam edenler, dilerlerse günübirlik tekne turlarıyla Bodrum'a da gidebilirler.

 

Didim'in kalbi yaz sezonunda genelde Altınkum'da atar. Pırıl pırıl sahil boyunca oteller, moteller, pansiyonlar haricinde restoranlar, cafe ve barlar tam anlamıyla tatil coşkusunu yaşatır. Marinasında düzenlenen konserler ve etkinliklerle eğlenceler; Cennet Adası, Panayır Ada gibi durakların olduğu tekne turları Didim tatillerinin olmazsa olmazları arasında yer alır.

 

Tatiline arkeolojik unsurlar eklemek isteyenler ise Didim'e 3 km uzaklıktaki Milet Antik Kenti, Didyma Antik Kenti ve  dünyadaki en önemli 3 tapınaktan biri olan Apollon Tapınağı 'nı görme şansını yakalarlar. Doğal güzellikler arayanlar, tatillerinin bir gününü  Bafa Gölü'ndeki doğal güzellikleri izleyerek, geçirebilirler. Gece hayatı Çeşme ve Bodrum'a kıyasla daha sakin olan Didim'de eğlence Altınkum sahilindeki barlarda ve restoranlarda gerçekleşir.

 

 

Didim'de yapmadan dönmeyin

 

Apollon Tapınağı'nı gezmeden, taze balık yemeden, Ege'nin zeytinyağlılarının lezzetine bakmadan, yörenin meşhur incir ve üzümlerinin tadına doymadan dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Didim'den seçeceğiniz otelde size unutulmaz bir tatil geçirmenizi dileriz.

 

© Metro Travel 2016. Bütün haklar saklıdır.

Lütfen aşağıdaki alanları geçerli veriler ile doldurun.