0
ARAMA FİLTRELE

Günlük Oda Fiyatı


Kuşadasi Otelleri

Kuşadası'nda tatil

“Kuşadası” sözcüğü, duyanlarda direkt tatili çağrıştırıyor. Çünkü Aydın'ın bu güzel ilçesi, yurdumuzun en eski ve dolayısıyla en çok tanınan turistik yöreleri arasında yer alıyor. İsmini hemen önündeki Güvercin Adası'ndan alan güzel yöremiz, sadece oda olanağı sunan apart otellerden, 5 yıldızlı tatil köylerine kadar her zevke ve bütçeye hitap eden turistik tesisleriyle, tatilciler için ayrıcalıklı ve öncelikli rotalar arasındaki yerini yıllardır koruyor. Kuşadası otellerinde tatil yapmayı tercih edenleri, birbirinden güzel plajlar, nefes kesen tarihi eserler, eğlenceli ve canlı bir gece hayatı ile dolu dolu bir tatil bekliyor. Siz de bu yaz, tatil hakkınızı Kuşadası'ndan yana kullanarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kuşadası nerededir?

Kuzeyinde İzmir'in Selçuk ilçesi, doğusunda Germencik, güneyinde Söke olan bu güzel ilçe, batısındaki Ege Denizi ile turizme katkı sunuyor.

Kuşadası'na nasıl gidilir?

Kara yoluyla Kuşadası'na direkt ulaşılırken, hava yolunu tercih edenler ise İzmir'deki Adnan Menderes Havaalanı'nı kullanıyorlar. İzmir-Kuşadası arasındaki 102 kilometrelik mesafe, özel araçla yaklaşık 1 saat 15 dakikada kat ediliyor. İstanbul'dan Kuşadası'na gitmek için ise, yaklaşık 649 kilometrelik bir mesafeyi katetmek gerekiyor.

Kuşadası'nda tatil

Kuşadası otellerinden rezervasyon yaptıranlar, tatillerini dolu dolu geçirmenin ayrıcalığını yaşıyorlar. Selçuk ve Efes Antik Kentleri'ne olan günübirlik turlara katılmak, Güvercinada Yarımadası'ndaki restore edilmiş kale, manastır, cami ve hamamları gezmek, Kuşadası'na gidenlerin tatillerine kültürel bir derinlik de katarak daha da unutulmaz kılıyor. Dilek Yarımadası'nda yer alan Kuşadası Milli Parkı ise, Kuşadası'ndan yarım saatlik bir mesafede turistlerin akınına uğruyor. 250'den fazla çeşit kuş türü, balıklar ve bitkilerle dolu Milli Park'ta yürüyüş yapmak, bisiklet gezisi, at safari gibi etkinlikler, tatilni heyecanlı geçirmek isteyenleri bekliyor.

Kuşadası'nda gidilecek oldukça fazla plaj bulunuyor. Kadınlar Denizi Plajı, Güvercinada Plajı, Yavansu Plajı, Sevgi Plajı, Güzelçamlı Plajı bunlardan yalnızca bir kaçı. Kamping olanaklarının da bulunduğu Kuşadası'nda, her ekonomik seviyeye uygun tatil yapmak mümkün. Schengen vizesi olanlar için tekneyle Sisam (Samos) Adası'na gitmekse, tatile renk katacak başka bir unsur. Ege mutfağının zengin ot çeşitleri ve taze balıklarla damaklara da hitap eden Kuşadası tatillerinde gece hayatı da oldukça hareketli.

Kuşadası'nda yapmadan dönmeyin!

 

Selçuk Efes harabelerini gezmeden, taze balık yemeden, Meryem Ana Evi ve Şirince Köyü'nü görmeden dönmeyin.

Kuşadası otellerinden yapacağınız seçimde, mutlu bir tatil geçirmenizi diliyoruz.

© Metro Travel 2016. Bütün haklar saklıdır.

Lütfen aşağıdaki alanları geçerli veriler ile doldurun.